Maigā Bio-EnerģētikaNesen esmu apguvis sev jaunu metodi darbam ar sevi – maigo bio – enerģētiku. Zemāk aprakstītās pamat nostādnes mani tik ļoti uzrunāja, ka nolēmu papētīt šo lietu vairāk. Liels prieks, ka vasarā radās iespēja nedēļu pavadīt ar šīs metodes vienu no labākajiem speciālistiem – Ričardu K. Overliju un semināra laikā ne tikai apgūt dažādas metodes darbam ar cilvēkiem, bet arī izbaudīt tās pašam. Jāatzīst, ka lai gan vairākums gadījumos tūlītēji un acīmredzami rezultāti izpalika, tomēr visi semināra dalībnieki aizbrauca prom daudz citādāki.

Tāpēc arī es vēlos piedāvāt saviem klientiem dažas no Maigās Bio – Enerģētikas metodēm.

Zemāk aprakstā izmantoti fragmenti no Ričarda K. Overlija grāmatas Maigās Bio-Enerģētikas teorija un metodes ikvienam, izdota Latvijā,   2012. gadā.

No ieņemšanas brīža līdz pat miršanai mēs piedzīvojam dažādus notikumus, kas ietekmē dzīvības enerģijas plūsmu. Maigā Bio – Enerģētikas mērķis ir atjaunot dabisko enerģijas plūsmu.

Maigā Bio – Enerģētika ir izglītojošs un terapeitisks modelis, kas vērsts uz verbālās un ķermeniski orientētās terapijas integrāciju, lai veicinātu dziedināšanu un izaugsmi. Vārds maigs attiecas uz terapeita/palīga saudzīgo pieeju gan vārdos, gan pieskārienos. Bio – Enerģētika attiecas uz cilvēka dzīvības enerģiju – tā vai nu plūst brīvi, vai arī to bloķē bruņas, kas veidojas traumējošu dzīves notikumu rezultātā.

Mums visiem ir nepieciešama to ķermenisko atmiņu un pieredžu dziedināšana, kas neļauj mums būt emocionāli, fiziski un garīgi veseliem. Daudzi no mums bieži aizmirst, ka ķermenis ir Dieva templis. Maigās Bio – Enerģētika ir par to, kā tiek atklātas emocionālas saknes un dažkārt šausminošas traumas, kas radušās neapzinātu bērnības lēmumu rezultātā. Šos lēmumus mēs esam pieņēmuši lielas spriedzes apstākļos, lai izdzīvotu. Procesa mērķis nav vainot ne sevi, ne citus. Lai atjaunotu saikni ar garu, sevi un Dievu, mēs, kā pieauguši cilvēki varam mainīt lēmumus, kas atšķiras no agrāk pieņemtajiem. Mēs esam šeit, lai atklātu mūsu patieso spēju mīlēt un būt mīlētam – tā ir augstākā garīgās dzīves forma.

Mūsu eksistences centrā, jeb kodolā, atrodas dzīvības enerģija. Šī enerģija pulsē, izplešas un saraujas, uzlādējas un izlādējas, plūst pa ķermeni un izstaro ārpus tā, veidojot enerģijas lauku, kas apņem cilvēku. Mēs dzīvības enerģiju piedzīvojam caur emocijām un sajūtām. Gūstot traumas, dabiskā dzīves enerģijas plūsma tiek traumēta.

Traumu piemēri ir: problēmas ar bērna ieņemšanu, laiks dzemdē, negribēts bērns, vecāku emocionālā pieredze grūtniecības laikā, sarežģītas dzemdības, bērna atšķiršana no mātes uzreiz pēc dzemdībām, seksuāla, fiziska, emocionāla vai garīga vardarbība, operācijas, alkohola vai narkotiku lietošana, un citi apkārtējās vides izraisīti stresi.

Piedzīvojot traumas, mēs sevis aizsargāšanai veidojam bruņas. Tās ir visi mūsu uzvedības modeļi – fiziskie, emocionālie, kognitīvie un enerģētiskie, kurus apzināti vai neapzināti veidojam, lai pasargātu sevi no pārmērīgi spēcīgām emocijām un sajūtām traumas brīdī.

Izmantojot maigas, nevardarbīgas tehnikas, dabiskā dzīvības enerģijas plūsma tiek atjaunota uzreiz vai ar laiku. Ar šo tehniku palīdzību var izkausēt bruņas, dziedināt atmiņas, atbrīvot nosprostotās emocijas un palīdzēt izprast, kā pagātnes pieredze ir ietekmējusi mūsu pašreizējos moduļus.