You are currently viewing Kā es sāku klausīties audiogrāmatas.

Kā es sāku klausīties audiogrāmatas.

Kāpēc klausīties audiogrāmatas? Kāds ir labākais veids, kā to darīt?

Par šo tēmu es jau gribēju rakstīt kādu brīdi atpakaļ, tomēr negribējās, lai tas izskatās pēc kaut kādas īpašas reklāmas. Visu, par ko rakstu savā blogā, es lietoju pats, un tāpēc, ka no sirds ticu, ka tā ir mana labākā izvēle. Arī izdarīt savas labākās izvēles es esmu iemācījies no grāmatām. Un ar labajām lietām ir jādalās.

Vai mūsdienu straujajā pasaulē Tev atliek laiks palasīt grāmatu? Cik daudz grāmatas izlasi Tu? Es lasīju ļoti maz, līdz mana māsa man uzdāvināja Ziemassvētkos dāvanu, kas man palīdzēja uzlabot ne tikai savu izlasīto grāmatu skaitu, bet vēl daudz ko citu.

Audiogrāmata

Jā, dāvana, ko man Ziemassvētku vecītis uzdāvināja pirms dažiem gadiem bija Audible abonements. No sākuma es biju diezgan skeptisks (iespējams, ka tāpat, kā tu tagad), bet jau pēc pirmās grāmatas noklausīšanās, es sapratu, ka man tas ir uz palikšanu.

Audible ir Amazon kompānijas produkts, un tā ir viena no lielākajām audio grāmatu platformām pasaulē. Audible piedāvā plašu audio grāmatu klāstu, tostarp romānus, biogrāfijas, bērnu grāmatas un daudz ko citu. Man pašam ļoti patīk, ka audiogrāmatas ir pieejamas lasīšanai arī offline režīmā – to vienmēr izmantoju lidmašīnās.

Viens no galvenajiem iemesliem tam, ka izvēlējos apgūt grāmatas tieši audio versijā, ir tas, ka varu tās klausīties darot ko citu. Manas labākās kombinācijas ir klausīties grāmatu un braukt ar auto vai klausīties un braukt ar riteni vai skriet. Tā, manuprāt, es tērēju laiku vēl lietderīgāk. Arī ceļojuma laikā – lidmašīnās vai kur citur labprāt klausos audiogrāmatas. Tā kā iespēja klausīties grāmatu ir daudz biežāk, kā iespēja apsēsties un klusumā palasīt grāmatu, manis apgūtās informācijas apjoms ir pieaudzis vairākas reizes.

Ieguvumi no Audible

 • Iespēja tikt pie pašām jaunākajām grāmatām.

Cik es esmu skatījies – līdz ko iznāk grāmata elektroniskajā vai drukātajā formātā, tā bieži vien grāmata iznāk arī audiogrāmatas formātā.

 • Iespēja uzlabot savas angļu valodas prasmes.

Klausoties audiogrāmatas, es arī mācos frāzes un izteikumus, kādus lieto grāmatas autori. Man tas palīdz uzlabot arī savas angļu valodas prasmes.

 • Izprast grāmatu tā, kā to vēlas tās autors.

Ļoti bieži gadās, kad grāmatu ierunā pats grāmatas autors. Šādas grāmatas man patīk visvairāk, jo tad var labāk uztvert teksta nianses – pēc runas veida var saprast uzsvarus un mazāk zīmīgās vietas.

 • Bez jaunākajām grāmatām Audible piedāvā arī dažādus kursus un podkāstus.

To saturs ir veidots īpaši priekš Audible, un nav pieejams nekur citur.

 • Man patīk, ka Audible piedāvā man citas grāmatas, ko klausīties, balstoties pēc tā, ko jau esmu noklausījies.

Audible trūkumi

 • Iegādāto audiogrāmatu nevar pārrakstīt diskā vai datorā – tā pieejama tikai Audible aplikācijā.

Tātad to nevar pēc tam uzdāvināt kādam citam vai pārdot tālāk. Man nepatīk, ka nevar iedot palasīt kādam citam. Tomēr es saprotu, ka elektroniskās orģināldarbu versijas autortiesību subjekti, tāpēc mūsdienās šāda neērtība jau ir norma. Tāpat, kā Spotify, kur mūziku var klausīties, bet nevar to iekopēt diskā.

 • Grāmatas ir pieejamas galvenokārt angļu valodā.

Nu labi – ne tikai angļu valodā, bet arī citās lielajās valodās – vācu, franču, spāņu, itāļu. Lai gan sev par lielu brīnumu, atradu arī dažus erotiskos stāstus un dažas bērnu grāmatas arī latviski.  Tomēr Audible neatradīsi latviešu klasiķus. Cerams, ka šī lieta uzlabosies.

 • Grūtāk ir grāmatām, kurām ir plaši vizuālie paskaidrojumi.

Ja grāmatā autors iekļauj kaut kādas shēmas, tabulas vai citu vizuālo materiālu, tas ir pieejams grāmatas aplikācijā. Tomēr, ja klausies grāmatu skrienot, vai braucot pie stūres, tad nav īpaši ērti, ja papildus jāmeklē kaut kādas tabulas.

Audiogrāmatas latviešu valodā

Ar grāmatām latviešu valodā ir diezgan švaki. Manuprāt visplašākā kolekcija ir Zvaigzne ABC. Vēl atradu vietni Audio-gramata.lv, bet mani neuzrunāja tas, ka uzreiz ir jāreģistrējas, pirms var ko apskatīties.

Kā tas strādā

Pakalpojums, līdzīgi, kā Spotify, balstās uz abonēšanas maksu. Pirmais mēnesis ir bez maksas, un es patiesi iesaku izmēģināt kā tas ir klausīties grāmatas.  Audible piedāvā dažāda līmeņa abonēšanas maksas:

 • Audible plus –  $7.95 mēnesī. Tad ir iespēja klausīties daudz dažāds grāmatas un speciālo saturu, kas radīts tieši priekš Audible. Tomēr te nav iekļautas pašas populārākās grāmatas.
 • Audible Premium plus – $14.95 mēnesī. Par šādu summu tu saņem 1 kredītu mēnesī, kuru vari izmantot 1 grāmatas iegādei. Pie tam nav svarīgi, cik tā grāmata maksā oriģināli – 10 vai 30 dolārus. Šāda ikmēneša maksa arī veicina aktīvāku grāmatu klausīšanos, lai nākamajā mēnesī atkal varētu klausīties jaunu grāmatu. Protams, ka saglabājas arī piekļuve visam “plus” katalogam.
 • Audible premium plus – $22.95 mēnesī. Šī versija ir lieliska tad, ja vēlies lasīt 2 grāmatas mēnesī, jo katru mēnesi tiek piedāvāti 2 kredīti.
 • Tāpat ir arī pieejama abonēšana, kad maksā vienu reizi uzreiz par gadu – $149 vai $229 par atiecīgi 12 vai 24 kredītiem.

Pat ja kredītu kādā mēnesī neiztērē, tas saglabājas veselu gadu, līdz ar to to ir iespējams iztērēt atvaļinājuma mēnesī. Man tā ir gadījies, un tāpēc nesatraucos, ja kādā mēnesī sanāk mazāk klausīties, jo zinu, ka ceļojuma laikā vai kādā citā izdevīgā brīdī noteikti grāmatu noklausīšos.

Es pārsvarā klausos ne daiļliteratūru. Pārsvarā tās ir dažādas pašpalīdzības vai citas praktisku zināšanu grāmatas. Tās mani iedvesmo uz sevis sakārtošanu, dāžādu problēmu risināšanu, kā arī palīdz izvirzīt un sasniegt dažādus mērķus. Grāmatas vidēji ir 4- 8 stundu garas. Ja grāmata ir līdz 4 stundām, tad es to saucu par plānu grāmatu, savukārt ja grāmata ir vairāk par 10 stundām, tad man tā ir bieza.

Par grāmatām es noteikti vēl uzrakstīšu atsevišķi. Noteikti dalīšos ar savām mīļākajām grāmatām, ko esmu noklausījies.

 

Atbildēt

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.