You are currently viewing Skūšanās piederumi vīriešiem

Skūšanās piederumi vīriešiem

Skūšanās piederumi vīriešiem mēdz būt dažādi. Vai tiešām akli jāseko tikai populārā zīmola viena veida skuvekļiem? Kā padarīt skūšanās rituālu vienkāršāku, patīkamāku, lētāku un ilgtspējīgāku?

Pēdējos gados vīriešiem nēsāt bārdas ir kļuvis ļoti populāri un modīgi. Lielākajā daļā gadījumu bārdas padara vīriešus nopietnākus, vīrišķīgākus un vizuāli pievilcīgākus. Lai cik apjomīga un/vai liela būtu vīriešu bārda, tā jebkurā gadījumā ir arī jākopj. Bārdas kopšana sevī ietver gan pastāvīgu bārdas garuma kontroli, gan dažādas kosmētikas lietošanu bārdas matu spīdumam un veselīgumam. Ja vien vīrietim bārda nav pa visu seju un kaklu, tad arī neizsprukt no skūšanās.

Skūšanās veidi

Šķiet, ka vispārīgi visus vīriešus, kas skujās, var iedalīt 2 lielās grupās. Pirmie ir tie, kas skujas izmantojot dažādus skuvekļus. To bieži vien sauc par sauso skūšanos. Lai gan modernie skuvekļi bieži vien ir ūdens droši un tos var lietot arī dušā, parasti skūšanās ar skuvekli notiek bez ūdens palīdzības. Tāpēc arī to sauc par sauso skūšanos.

Otra, šķiet daudz populārāka grupa ir mitrā skūšanās. Tas nozīmē, ka skūšanās procesa laikā tiek izmantots ūdens, lai samitrinātu ādu, noskalotu skūšanās putas vai krēmu, kā arī skalotu žiletes asmeņus vai bārdas nazi.

Sausā skūšanās

Kā jau rakstīju iepriekš, tad sausā skūšanās notiek ar elektronisko skuvekļu palīdzību. Pasaulē ir 2 izteikti populārākie skuvekļu ražotāji, kas savstarpēji konkurē un ļoti cīnās par vīriešu uzticības iegūšanu. Šie zīmoli ir Philips un Braun. Ja vēlies iegādāties kādu no elektriskajiem skuvekļiem, tad diezgan plaša izvēle ir ne tikai iecienītajos elektropreču veikalos, bet arī vietnē Notino.lv. Pie reizes arī varēsi nopirkt gan krēmu pēc skūšanās, gan arī daudz ko citu.

Savukārt, ja vēlies apskatīt skuvekļus, kas ne vienmēr ir pieejami pie Latvijas tirgotājiem, vienmēr var nākt talkā Amazon. Es parasti fiziskās lietas (ne grāmatas) pērku Amazon.de. Tur visu var sameklēt angļu valodā, nav problēmu ar ES nodokļiem, kā arī parasti prece tiek piegādāta 3-5 darba dienu laikā.

Mitrā skūšanās

Kā jau minēju, tad šis skūšanās veids ir vispopulārākais. Visbiežāk vīrieši ir nopirkuši Gillette zīmola skuvekļus, un tad regulāri piepērk maināmās galviņas. Ražotājs salīdzinoši lēti piedāvā skuvekli ar 1-2 galviņām, tomēr, kad pienāk laiks to krājumu atjaunot, tad cenas vairs galīgi nav draudzīgas. Lai gan ražotājs reklamē nepārspējamu skūšanās gludumu, asmeņu asumu un arvien vairāk asmeņu vienā maināmajā galviņā, tomēr realitātē šīs galviņas ir jāmaina pēc 5-10 skūšanās reizēm.

Bieži vien vīrieši pēc kārtējā mēģinājuma nopirkt skuvekļu maināmās galviņas vairs nevar izturēt nesamēri augstās cenas, un pāriet uz vienreiz lietojamiem skuvekļiem. Šādi skuvekļi arī ir dažādās cenu kategorijās, un realitātē tos var lietot 1 līdz 3 skūšanās reizēm. Arī es izgāju cauri šim posmam, tomēr mani neapmierināja tas, ka katra skūšanās reize bija pārsteigumu pilna, jo rezultāts katru reizi bija citādāks.

Tā es kādu dienu aizgāju uz savu mīļāko vīriešu veikalu Rīgā – Spots, kur pēc sarunas ar veikala saimnieku es nolēmu pāriet jaunā līmenī (vai arī atgriezties pie pamatiem), un iegādājos skuvekli ar maināmām žiletēm.

Skujoties ar šādu skuvekli esmu atklājis vairākas priekšrocības:

  • ir pieejama ļoti plaša skuvekļu izvēle gan veikalā Spots , gan Amazon.de, kā arī citos veikalos.
  • Skuvekli ir jāpērk vienreiz. (iesaku gan apdomāt skuvekli pirkt komplektā ar putu otu, un varbūt skaistu turētāju)
  • Pēc tam būs jāpērk tikai pašas žiletes, kuras 5 vai 10 gb iepakojums maksā vidēji 2-5 eur.
  • Nekur netiek izmantota plastmasa.
  • Ilgtspējīgs risinājums, kas neprasa lielus papildus uzturēšanas izdevumus (netiek veidoti jaunāki modeļi, kas nesader ar iepriekšējiem)
  • Iespēja katrā skūšanās reizē lietot tieši tādu skuvekli, kas pašam patīk visvairāk.
  • Lieliska iespēja iesākt dienu ar nemainīgi skaistām un kvalitatīvām lietām.

Ideja dāvanai

Domāju, ka šādi skuvekļi (vai to komplekti) būs arī lieliska ideja dāvanai vīrietim, kuru pazīstat. Pirms tam gan būtu jāpārliecinās, ka viņš skujās ar kādu no mitrās skūšanās skuvekļiem, jo pārvilināt vīrieti no elektriskā skuvekļa uz šādu skuvekli varētu būt pagrūti, un arī varbūt nevajadzīgi.

Rezumējums

Personīgi es pats esmu ļoti priecīgs, ka nolēmu iegādāties šādu skuvekli, kaut baidījos, ka dažādas dzimumzīmes un pumpiņas varētu ciest no īstas žiletes. Bet padoms – iesākumā skūties ar īsām kustībām, virzienā no augšas uz leju, mani ļoti palīdzēja. Jā, ik pa laikam es kādu asins pilīti ieraugu sev uz kakla, bet tie tiešām ir sīkumi.

Arī savam pieaugušajam dēlam es parādīju, kā skūties ar šādiem skuvekļiem, un viņš nākamajā dienā ar prieku tika pie šāda skuvekļa.

Es iesaku aiziet uz veikalu Spots un aprunāties, ja māc kādas šaubas. Tur noteikti izstāstīs par dažādu skuvekļu dažādām priekšrocībām. Tāpat ieteiks maigākās žiletes. Turklāt veikalā ir arī liela vīriešu kosmētikas un parfimērijas izvēle. (Vai izlasīji ierakstu par smaržām?)

Ja meklēsi interentā, tad šeit būs daži skuvekļi, kas personīgi man ļoti patīk:

 

Atbildēt

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.