You are currently viewing Kāpēc mums tik bieži ir stress un nogurums?

Kāpēc mums tik bieži ir stress un nogurums?

Kāpēc mums tik ātri parādās nogurums, kas nav saistīts ar fiziskajām aktivitātēm? Kāpēc pienāk brīži, kad mūs pārņem stress un viss ir apnicis, un neko vairs negribas darīt? Vai ir kādi risinājumi, kas nav nopērkami aptiekās?

Laikam jau katrs no mums ir izjutis brīžus, kad ķermeni pārņem nogurums, stress un nespēks, kaut nekas fiziski smags nav darīts. Un visbiežāk šādas situācijas parādās līdz ar kādas risināmas problēmas aktualizēšanos. Vai tā būtu darbā risināma problēma ar kolēģiem vai priekšniecību, vai arī ģimenes aktuālie jautājumi, kas ir jāatrisina – vienalga kurā dzīves sfērā parādās problēma, bieži vien “vienkārši nolaižas rokas”, un neko vairs negribas darīt. Visbiežāk pirmā reakcija ir vainot kādu citu – to, kas šo problēmu ir aktualizējis – nepaklausīgie bērnie, neiejūtīgais dzīves partneris vai kolēģis.

Kāpēc rodas stress un nogurums?

Tomēr, ja mēs tā godīgi paskatītos uz konkrēto situāciju, vai neatklātos kas cits? Vai nav tā, ka patiesais iemesls nogurumam ir paša neapmierinātība ar sevi? Vai nav tā, ka dusmas patiesībā ir uz sevi, jo zini, ka varēji un/vai vajadzēja rīkoties citādi? Stress ir par to, ka zini, ka vari būt labāks cilvēks, bet kaut kādu attaisnojumu pēc tāds neesi?

Vēl tas viss ir saistīts kopā ar to, ka ir daudz neizdarīto darbu. Vai līdz galam neizdarīto darbu. Un tas arī ir iemesls nogurumam un stresam. Katrs neizdarītais darbs ir kā telefonam vai datoram fonā atstāta ieslēgta aplikācija. Un jo vairāk aplikāciju reizē ir atvērtas, jo ātrāk nosēžas baterijia!

Kā rīkoties, lai mazinātu stresu un nogurumu?

Tāpēc sāc savu jauno dzīvi jau šodien! Velti kādu pusi dienas, lai mierīgi, bez steigas pierakstītu visus tos darbus, kuri nav pabeigti vai pat nav iesākti, kaut ir jādara. Vienkārši lai ko arī darītu – turi sev blakus rakstāmo un papīru, lai pierakstītu jebkuru darbu, kas varētu būt šajā sarakstā. Vienalga, cik tas ir neliels vai nozīmīgs.

Kad saraksts ir gatavs, tad sarindo visus darbus jaunā sarakstā, kur saraksta augšā ir visvieglāk paveicamais darbs, bet apakšā – visgrūtāk paveicamais darbs. Un ķeries klāt! Jā, tieši tā – ķeries klāt pie vienkāršākā darba! Ar katru izpildītu darbu (aizvērtu aplikāciju) Tev paliks vieglāk, tā iegūsi pieredzi, drosmi un pārliecību nākamajiem darbiem. Un, kad pienāks laiks tam grūtākajam darbam, tas vairs nemaz tik grūts neliksies.

Ķeroties klāt grūtākajiem darbiem, Tev var noderēt raksts par to, kā paveikt vairāk. Savukārt kāpēc ir svarīgi neatlikt darbus uz vēlāku laiku var izlasīt šeit.

Atbildēt

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.