You are currently viewing Paveic ierasto citādāk!

Paveic ierasto citādāk!

Dzīve ir pilna brīnumu. To es jo īpaši izjutu vakar, kad nolēmām doties izbraucienā ar velosipēdiem pa tuvējo apkārtni. Parasti manā gadījumā tas nozīmē izbraukt pa Mežaparku. Taču vakar gribējās rīkoties citādāk, tāpēc izlēmām izpētīt Mangaļus un Sarkandaugavu – vietas, kurām katru dienu braucu garām un cauri ar auto vai motociklu.

Man pavērās pilnīgi cita pasaule! Līdzīgi kā, atrodoties Rīgas centrā, tu ieej kāda nama iekšpagalmā, kur vairs nav pilsētas kņadas, aug koki, uz soliņa sēž večiņas un līdzās rotaļājas nosmulējušies bērni. Tieši tāda pati sajūta mani pārņēma vakar. Jāatzīst, ka izjutu to pašu jaunatklāsmes prieku, kāds manī mīt ceļojumu laikā. Vairākas reizes pieķēru sevī izjūtu, ka atrodos ārzemēs.

Brauciena laikā redzēju gan dārzu ieskautas mājas dzelzceļa malā, pavisam netālu no ikdienu “mītā” Viestura prospekta, gan lielisku, labiekārtotu sporta laukumu, kurā aktīvi darbojās tuvējās apkārtnes bērni. Redzēju pilsdrupas, ļoti skaistu muižu ar parku un zirgu stalli, kurā tagad atrodas poliklīnika. Vēroju, kā mazajās ieliņās ar divstāvu koka ēkām dzīve rit savu, atšķirīgu no lielās pilsētas, gaitu. Bet tā taču ir tā pati Rīga! Jeb, kā dzied Māra no Astro’n’out: “…tā daļa manas Rīgas, sarežģītas, līdz galam nepazītas…”

Tās divas stundas, ko pavadīju šajā nelielajā ceļojumā, mani tik ļoti uzlādēja ar pozitīvām emocijām! Manuprāt, vislielāko prieku radīja tieši tas, ka uzdrīkstējos domāt citādi. Es aizdomājos par to, ka lielākoties rīkojamies kādā noteiktā veidā, bet vajag pamēģināt darīt arī citādāk.

Neuztver dzīvi kā pašsaprotamu! Filozofam Renē Dekartam pieder slavenais teiciens: “Šaubos, tātad domāju!” Viņš gan ar šiem vārdiem vēlējās izteikt vēl dziļāku domu, bet nudien, kāpēc gan neapšaubīt it kā pašsaprotamas lietas? Kāpēc gan nepaveikt ierasto mazliet citādi? Tas noteikti palīdzēs paraudzīties uz lietām “ārpus kastes”. Pie reizes varēsi noskaidrot, vai Tavi līdzšinējie uzskati par to, kā šīs lietas ir jādara, vēl Tev šķiet simpātiski. Un iemācīsies nepieķerties lietām, būt brīvs no ieradumiem. Visas šīs īpašības Tev palīdzēs uzņemties lielāku atbildību par savu dzīvi un veidot to tieši tādu, kādu vēlies TU!

Atbildēt

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.