You are currently viewing Laimīgu Jauno Gadu

Laimīgu Jauno Gadu

Ir sācies jauns gads. Daudziem tas nozīmē arī jaunas apņemšanās kaut ko darīt, vai vairs nedarīt. Taču, manuprāt, nav jāgaida gadu mija, lai sāktu jaunu, skaistu dzīvi. Ja reiz esi nolēmis savu dzīvi mainīt un uzlabot, rīkojies brīdī, kad izlem to darīt. Jo ilgāk pārcelsi pārmaiņu sākumu, jo lielākas izredzes, ka līdz galam neizdosies īstenot iecerēto. Tas izskaidrojams ar neticību sev. Un neticību rezultātam, iznākumam.

No pieredzes varu teikt, ka rīcības atlikšana uz vēlāku laiku parasti tiek attaisnota ar dažādiem apstākļiem un/vai citu cilvēku rīcību. Tomēr šāda pārmaiņu realizācijas kavēšanās var būt saistīta ar to, ka izvirzītie mērķi nav tas, ko patiesi vēlies. Spilgtākais piemērs ir veselīga dzīvesveida ievērošana no jaunā gada, kas parasti izskan kā apņemšanās uzsākt sportot, lietot veselīgu uzturu un tamlīdzīgi. Mērķis pats par sevi ir labs – to pateiks jebkurš. Bet vai tas tiešām ir tas, ko Tu patiesi vēlies? Vai nav tā, ka šo mērķi Tu “vēlies” sasniegt, jo tas vienkārši ir labs pēc būtības? Ir vēl tik daudz citu labu lietu, ko mums “māca” caur TV un žurnāliem, arī grāmatām… Kā rīkoties? Kā pareizi uzstādīt savus mērķus?

Gan konsultācijās, gan seminārā, ko esmu sagatavojis, es piedāvāju atbildēt uz 7 jautājumiem par katru izvirzīto mērķi, lai saprastu, vai tas ir tas, kas cilvēkam patiešām vajadzīgs. Ir skaidri jāapzinās savas vērtības un vajadzības, ko konkrētā mērķa sasniegšana apmierinās. Kādas sajūtas Tu iegūsi gan, esot ceļā uz mērķi, gan to sasniedzot. Mērķis ir jāvizualizē. Kā Tu izskaties? Kā jūties? Svarīgi ir vizualizēt līdz pat vissmalkākajām detaļām. Ja mērķis ir uzsākt regulāri skriet, tad skaidri iztēlojies, kā jutīsies un izskatīsies skrienot. Kā saģērbsies, ja laukā līs vai snigs. Kā izskatīsies apkārtne, kurā skriesi? Kā izskatīsies citi skrējēji vai garāmgājēji? Viņi noteikti tevi apbrīnos par spēju skriet arī sliktos laika apstākļos, vai ne?

Tātad es aicinu tieši Tevi pielikt zināmas pūles, lai Tevis izvirzītie mērķi ir reāli sasniedzami un, lai Tu esi motivēts tos sasniegt! Tas noteikti palīdzēs gūt turpmākus panākumus visās dzīves jomās. Lai izdodas īstenot visas iecerētās pārmaiņas!

Atbildēt

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.