You are currently viewing Strādā ar sevi arī neierastos apstākļos

Strādā ar sevi arī neierastos apstākļos

Iepriekšējo nedēļu pavadīju Ņujorkā – vienā no savām mīļākajām pilsētām. Lai cik bieži turp dotos, šai metropolē vienmēr atrodu ko interesantu. Šķiet, visvairāk mani fascinē Ņujorkas multikulturālisms. Bet ne par to šoreiz vēlos pastāstīt. Kā jau iepriekš rakstīju – es plānoju savu dzīvi, un tas nozīmē, ka rūpīgi plānoju savu ikdienu. Galvenokārt tāpēc, lai piedzīvotu notikumus, kurus vēlos es. Lai mana dzīve nebūtu citu cilvēku radītu notikumu virkne. Es pats uzņemos atbildību par savu dzīvi. Arī brauciens uz Ameriku bija plānots, taču tas uz nedēļu izmainīja manus ik dienu veicamos darbus un pat dienas režīmu.

Ja atgadās kas ārkārtējs vai neparedzēts, mūsu plāni, ko esam nosprauduši, lai sasniegtu nosprausto mērķi, var būt apdraudēti. Piemēram, Tu esi apņēmies zaudēt svaru vai cīnīties ar slinkumu, bet pēkšņa saslimšana vai komandējums neļauj veikt ierastās aktivitātes. Manā gadījumā brauciens uz Ņujorku uz vienu nedēļu “laupīja” laiku dienišķajām fiziskajām aktivitātēm un grāmatu lasīšanai. Ko iesākt, ja ceļā uz mērķi sastopamies ar īslaicīgiem šķēršļiem?

Izvērtē apstākļus! Ko Tu joprojām vari darīt? Ko ne? Manuprāt, ir svarīgi neatkāpties no sev uzdotajiem uzdevumiem. Meklē alternatīvas! Ja Tu katru dienu sporto, bet komandējuma laikā to nevari darīt, aizstāj sportošanu ar citām fiziskajām aktivitātēm: vairāk ej kājām, nebrauc ar liftu. Izej pastaigā pa tuvējo kvartālu. Ja neizdodas palasīt grāmatu, vērīgāk ieklausies apkārtējos cilvēkos, izpēti vidi, kurā atrodies. Iespējams, radīsi kādu interesantu atziņu vai sadzirdēsi atbildi uz jautājumu, kas Tev ir svarīgs. Varbūt satiksi kādu interesantu cilvēku, ar ko aprunāties, un šī saruna Tevi bagātinās līdzīgi, kā to dara grāmata.

Kas ir pats svarīgākais? Atgriežoties ierindā, atgriezies arī pie nospraustajiem mērķiem, plāniem un ikdienas uzdevumiem. Es zinu, ka ir tik viegli neatsākt kaut ko darīt, ja ceļā gadījusies pauze. Ego saka – re, cik mierīgi varu iztikt bez tās nodarbes, tā nemaz nav vajadzīga! Bet Tu nepadodies! Tā būs vēl viena uzvara pār sevi. Pār savu neizdarību vai slinkumu. Vēl viens iemesls, lai sevi cienītu vēl vairāk.

Esi N E A P S T Ā D I N Ā M S!

Atbildēt

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.