You are currently viewing Būvē jaunus tiltus un rīkojies par spīti bailēm!

Būvē jaunus tiltus un rīkojies par spīti bailēm!

Man ļoti patīk teiciens “Drosme nenozīmē nebaidīties. Drosme nozīmē rīkoties par spīti bailēm.” Šo teicienu atcerējos pagājušā nedēļā, kad visapkārt manīju nobijušos cilvēkus. Psihologi teiks, ka bailes ir dabisks aizsargmehānisms un nav nekā slikta tajā, ka cilvēki baidās. Protams! Manuprāt, baidīties ir cilvēka dabā. Tomēr drosmīgi cilvēki rīkojas par spīti baiļu izjūtai. Drosmīgai rīcībai ir ļoti būtiska loma ceļā uz panākumiem. Bez rīcības par spīti bailēm nav iedomājama gandrīz neviena mērķa sasniegšana.

Visbiežāk cilvēki nobīstas situācijās, kurās jādara kaut kas nebijis un nepieredzēts. Pirmās reizes bailes. Nereti prātojam, kā gan tas izskatīsies? Ko par mums padomās citi? Vai nesmiesies? Vai man izdosies? Vēl joprojām šādi jautājumi ir pietiekams iemesls, lai kādu apstādinātu. Kāpēc tā notiek? Vai tiešām Tu ļausi citiem (bieži vien – nepazīstamiem cilvēkiem, kas slēpjas aiz nosaukuma “sabiedrība” vai “vispārpieņemtās normas”), noteikt to, ko Tu vēlies, un kas Tev ir svarīgs un vajadzīgs? Tāpat, kā Tu negribētu ļaut citiem kontrolēt to, ko Tu ēd, laiku, kad iet gulēt, vai to, kā pavadīt brīvo laiku, neļauj apkārtējo viedoklim apstādināt sevi ceļā uz mērķi.

Atver sevi pasaulei! Ja pieņemam, ka katram notikumam, kas ar Tevi notiek, ir nolūks Tev kaut ko iemācīt vai parādīt, tad neaizcērt durvis. Katra izdevība, ko nepalaidīsi garām, atvērs neskaitāmas jaunas durvis, pavērs jaunas iespējas. Un katru reizi, kad nobīsies un aizvērsi vienas durvis, Tu aizvērsi daudzas citas. Rīkojies! Rīkojies līdzīgi kā galvenais varonis filmā “Yes Man”. Ar katru jaunu izaicinājumu, ko pieņemsi, Tu būvēsi jaunus tiltus sevis turpmākai attīstībai. Neļaj bailēm stāties ceļā uz panākumiem!

Atbildēt

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.