You are currently viewing Stāstīt vai nestāstīt par saviem plāniem?
Stāstīt vai nestāstīt par saviem plāniem?

Stāstīt vai nestāstīt par saviem plāniem?

Par to, vai stāstīt vai nestāstīt par saviem plāniem citiem, ir divi pretēji viedokļi. Vieni uzskata, ka par plāniem nav jāstāsta nevienam, citādi nekas neizdosies, savukārt citi par saviem plāniem stāsta, lai iegūtu jaunas idejas un palīdzību no apkārtējiem. Mēģināsim saprast, kā tad būtu pareizi rīkoties?

Jā, man visbiežāk ir nācies saskarties ar cilvēkiem, kas sarunās pēkšņi apraujas, jo nevēlas stāstīt par to, ko grasās darīt. Saka – kad izdarīšu, tad redzēsi. Līdz tam neko nestāstīšu. Uz jautājumu, kāpēc tas, ka kādam tiks izstāstīti nākotnes plāni ir slikti, vienmēr skan viena un tā pati atbilde – ja izstāstīšu – nesanāks.

Savukārt atkal interesējoties par dažādām tehnikām mērķu sasniegšanā, par ko esmu rakstījis jau iepriekš, un bieži vien tiek aicināts par saviem plāniem stāstīt citiem, lai iegūtu kādu palīdzību vai ideju, kā rīkoties labāk. Arī paša organizētajos semināros par mērķu izvirzīšanu un piepildīšanu pats esmu bijis liecinieks tam, ka brīdī, kad kāds semināra dalībnieks sāk stāstīt par savām iecerēm, citi sniedz vairākus, tiešām noderīgus padomus. Līdz ar to it kā jau būtu labi visiem stāstīt par savām iecerēm.

Tomēr ir kāda nianse, kurai ir jāpievērš uzmanība. Enerģētiski šie abi gadījumi nav īsti vienādi.

Kā rīkoties?

Lai kaut kas īstenotos, jābūt enerģijai gan vēlmei, gan nodomam. Tikai tad, kad mūsu vēlmei ir enerģija un mūsu nodomam ir enerģija, var realizēties mūsu plāni. Visbiežāk plāni nerealizējas, jo kaut kur trūkst enerģijas.

Tātad pirmajā gadījumā ja cilvēks stāsta formā: Es darīšu to un to. Un pēc tam es būšu tāds un tāds. Un tad man piederēs tas un tas… Tiek tērēta nodoma enerģija. Un jā – bieži vien vēlme ir, bet nodoms to darīt pazūd. Plus vēl jāatceras, ka citi (apzināti vai neapzināti) ar savām domām var atņemt nodoma pozitīvo enerģiju.

Savukārt, ja cilvēks stāsta formā: es interesējos par to un to, vienmēr esmu gribējis noskaidrot, kā ir būt tādam un tādam…, tad nodoma enerģija netiek tērēta, jo pats nodoms netiek aizskarts. Tiek runāts par vēlmēm. Un cilvēkiem patīk vēlēties, un tāpēc labprāt palīdz arī citiem piepildīt vēlmes.

Tātad, ja vēlies ko dzīvē sasniegt, tad droši stāsti citiem par savām vēlmēm, bet neaiztiec nodomu, nestāsti formā, kur tu būsi, tev piederēs, tad jau būs…. Neskrien notikumiem pa priekšu!

Es ceru, ka man izdevās saprotami uzrakstīt. Ja kādi jautājumi – droši raksti komentāru, vai sazinies ar mani izmantojot soc. tīklus vai manu mājas lapu.

 

This Post Has One Comment

  1. Valma

    Man kkā iekšēji vienmēr ir nojauta, kam stāstīt un kam nestāstīt. Tik tālu nav pievīlusi.

Atbildēt

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.