You are currently viewing Spoguļi

Spoguļi

Ik pa laikam sanāk uzklausīt gaušanos par dažādām lietām, kas cilvēkus viņu dzīvē neapmierina. Cik lielā mērā mēs varam ietekmēt to, kas ar mums un ap mums notiek?

Iedomājies, ka tu atrodies disko bumbas iekšpusē, tikai tās spoguļvirsma ir nevis ārpusē, bet gan iekšā, un visur, kur vien paskaties, tev iepretim atrodas spoguļi. Jā, tieši tā ir iekārtota šī pasaule! Viss, ko redzi, ir tavas apziņas atspulgs. Spoguļi rāda tavas domas, tavas pārliecības, tavus darbus. Tas viss ir enerģija. Un pasaule tev visapkārt sastāv no taviem “atspulgiem”. Pamēģināšu to ilustrēt ar pāris vienkāršiem piemēriem.

Iedomājies situāciju: tu plāno iegādāties jaunu auto un, pavēries apkārt, pēkšņi apjaut, cik daudz šādas markas automašīnu jau piedalās satiksmē. Vai, piemēram, tu apsver kādas konkrētas suņu šķirnes vai kāda noteikta modeļa tehnikas iegādi un negaidīti visapkārt sāc pamanīt tieši šo šķirni vai modeli. Protams, kā jau Kosmosa likums, tas strādā universāli. Tieši tāpēc arī tad, kad esi noskumis, apkārt pamani tikai noskumušus cilvēkus. Tad, kad esi ar kaut ko neapmierināts un pikts, arvien redzi dažādas nepabeigtas lietas un neizdarības. Savukārt, ja būsi nobijies, apkārt saskatīsi draudus.

Drošivien daudzi ir dzirdējuši teicienu par to, ka nav iespējams izmainīt pasauli, jo izmainīt var tikai sevi. Jā, tieši tā arī ir atbilde uz jautājumu, kā uzlabot savas dzīves kvalitāti, kā reāli padarīt savu ikdienu un dzīvi kopumā skaistāku, gaišāku un interesantāku.  Ja, stāvot spoguļa priekšā, tev nepatīk, kā izskatās, piemēram, tavi mati, tu taču nesāksi ķemmēt un mainīt sava spoguļattēla sasuku! Tu piekārtosi pats savu frizūru, un attiecīgi izmainīsies arī tavs attēls spogulī.

Kā to visu īstenot praksē, saksaroties ar situācijām, kuras gribētos mainīt? Visupirms jāsāk ar to, ka visa atbildība par savu dzīvi jāuzņemas pašam. Tas nozīmē, ka jāizbeidz citu cilvēku vai apstākļu vainošana tajā, kas ar tevi notiek. Tālāk jau ir divi scenāriji, kas gan viens otru pilnībā neizslēdz. Pirmajā variantā tu ķeries klāt visām tām lietām, kas tevi dzīvē neapmierina. Godīgā un atklātā sarunā ar sevi mēģini saprast, kas tevī ir tas, kas piesaista tavā dzīvē visas šīs netīkamās lietas un nevēlamos notikumus. Ja pašam nesanāk līdz galam izprast cēloņus, iespējams, palīdz tuva drauga vai, gluži pretēji, pilnīga svešinieka skatījums no malas. Tu vari uzticēties arī speciālistam. Kad esi atradis cēloni sevī, atliek vien to apzināties un sākt mainīt savu domāšanu. Drīz vien pamanīsi, ka izmainās arī tavs “atspulgs spogulī”.

Otrs variants ir nekoncentrēties uz slikto, bet sākt apzināti būvēt citādu savu dzīvi. Respektīvi izdomāt visas tās lietas, kuras vēlies lai tavā dzīvē parādās, un apzināti sākt domāt un rīkoties. Tā tiek pamazām izveidota pārliecība, un parādās arī spoguļattēls.

Atceries vēl vienu Kosmosa likumu:[dt_quote type=”pullquote” layout=”left” font_size=”normal” animation=”none” size=”1″]Visu, ko vēlies dzīvē saņemt, no sākuma tev ir jādod citiem.[/dt_quote]

Atbildēt

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.