You are currently viewing Šeit un tagad!

Šeit un tagad!

Atkal ir aizritējusi viena interesanta un aizraujoša nedēļa. Joprojām cītīgi strādāju ar sevi. Šoreiz visvairāk uzmanības pievērsu fiziskajām aktivitātēm, kā arī smadzeņu trenēšanai. Visas nedēļas garumā bija daudzas interesantas tikšanās. Tieši šajā nedēļā mani uzmeklēja vairāki klienti, kas dalījās pieredzē par to, kā klājas, veicot pārmaiņas. Kā izdodas dzīvot šeit un tagad. Šai tēmai esmu pievērsies jau iepriekš, tomēr rakstīt par to atkal pamudināja kāda kliente, kurai biju ieteicis palēnināt dzīves tempu – nesteigties tik ļoti un vairāk izbaudīt mirkli.

Bija pagājusi nedēļa un viņa man uzrakstīja, kā gājis. Viena no lietām, ar ko viņa sāka, ir lēnāka ēšana. Nesteidzoties. Ēdot nedomāt par citām lietām – tām, kas bijušas vai vēl gaidāmas. Pamēģini ēst,esot šeit un tagad! Pievērs uzmanību ēdiena noformējumam. Padomā, no kurienes tas nācis. Varbūt zini, kas to pagatavojis? Kliente raksta, ka pusdienu laikā ieraduma pēc ķērusies pēc telefona, lai paralēli kaut ko izdarītu, bet tad nolikusi to malā. Ēdot, domā par ēdiena garšu, pamēģini izjust vissmalkākās garšas nianses. Iedomājies, ka atrodies smalkā degustācijā.

Ēšana lēnām un apzināti ir tikai viens no veidiem, kā sākt dzīvot apzināti. Apzināties katru savu rīcību. Personīgi man ļoti interesanta šķita Thiča Nhata Hanha grāmata “Ceļvedis meditācijā” (Atēna, 2009). Arī meditācija ļoti palīdz apzināties savu dzīvi un esību. Tiem, kas to nekad nav praktizējuši, iesaku apmeklēt kādu jogas nodarbību, meklēt palīdzību draugu vidū vai paklausīties meditācijas internetā.

Man apzināta dzīvošana nozīmē pašam uzņemties visu atbildību par to, kas ar mani notiek. Neļaut manus lēmumus vai rīcību ietekmēt tādiem faktoriem kā dusmas, nogurums, aizvainojums, bailes. Praksē ļoti palīdz elpošana. Ja spēj kontrolēt savu elpošanu, jo apzinīgāk Tu dzīvo. Visizteiktāk tas izpaužas dažādās situācijās, kad atrodies ārpus sava komforta robežas.

Cik apzināti Tu pavadi savu ikdienu? Kad Tev ir visvieglāk noturēt uzmanību uz šo mirkli, bet kad – visgrūtāk? Cik bieži dienas laikā pieķer sevi, darot lietas pilnīgi automātiski, jo domās esi kaut kur citur?

Atbildēt

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.