Kāzu ceļojums. 2. daļa – kruīzs

Mūsu kāzu ceļojums turpinājās, un priekšā mūs gaidīja ceļojuma otrā daļa – kruīzs. Ja Tevi interesē, kā mums gāja līdz tam, tad palasi par ceļojuma plānošanu un kāzu ceļojuma 1. daļu.

Kruīzs, manuprāt, ir viens no labākajiem veidiem, kā aplūkot vairākas mazas salas viena ceļojuma laikā. Parasti kruīzs ar kuģi nozīmē to, ka no rīta tas piestāj kādā pieturas punktā, kur pasažieriem ir vairākas stundas laika izbaudīt konkrēto vietu. Vakarpusē kuģis dodas tālāk, lai jau nākamajā rītā piestātu citur. Tādā veidā ir iespēja nedēļas laikā redzēt 3-6 dažādas vietas, iztiekot bez pārbraucieniem, nemitīgām viesnīcu maiņām un citām neērtībām. Uz kuģa vienmēr ir brokastis un vakariņas, plus vēl neskaitāmas izklaides iespējas.

Uzkāpšana

Lai gan mēs tikām e-pastos brīdināti, ka uzkāpšana varētu aizņemt vairāk kā stundu, tomēr mums viss notika raiti. Kad piebraucām pie pareizā termināļa (Lyft aplikācijā varēja izvēlēties kuģa nosaukumu kā galamērķi) mūsu koferus (kuriem paši jau bijām pievienojuši rezervācijā pieejamos bagāžas tagus) aši mums atņēma, un lūdz iet iekšā termināli. Tur kāds vīrs pārbaudīja mūsu identitāti un to, vai esam veikuši visus priekšdarbus. Tad laipni piedāvāja uzkāpt uz kuģa. Vēl pirms nokļūšanas kajītē mums vajadzēja noskatīties drošības instrukcijas, un tad varējām doties uz savu kajīti. Tā kā šis bija mūsu kāzu ceļojums, tad mēs bijām izvēlējušies kajīti ar balkonu. Viss bija augstā līmenī.

Bahamas

Mūsu pirmā pietura bija Bahamu salu ostas pilsēta Nassau. Bahamas bija vienas no tām salām, par kurām ir daudz dzirdēts. Laikam jau tāpēc, ka tas ir diezgan populārs kūrorts tieši amerikāņiem. No Miami Bahamas ir tuvāk, nekā Key West.

Nassau pilsētiņā mūsu kuģis piestāja kopā ar vēl 4 kuģiem, tādēļ vienas dienas tūristu daudzums bija diezgan liels. Varbūt arī tieši tāpēc vietējo cilvēku skaits, kas centās kuģu pasažieriem kaut ko pārdot, arī bija uzkrītoši liels. Bijām iepriekš nolēmuši, ka neizmantosim nekādas ekskursijas, un vienkārši apskatīsim pilsētiņu, apmeklēsim kādu pludmali, un noteikti arī kādu vietējo restorānu.

Pilsētiņas centrālā daļa pārsvarā ir suvenīru un juvelierizstrādājumu veikali. Suvenīri ir visdažādākie, un nebūt ne visur vienādi. Pludmales somu mēs nopirkām vietējā Nassau Straw Market. Turpat arī atradām magnētus, ko vedam no katras valsts, ko apmeklējam. Tālāk gājām uz populāro pludmali Junkanoo Beach. Sākumā tā ir pārbāzta ar bāriem un cilvēkiem tik ļoti, ka mums tas šķiet par daudz, tāpēc pagājām tālāk, līdz dažiem vietējiem restorāniem.

Mūsu uzstādijums kruīza laikā bija izbaudīt katras salas nacionālo virtuvi, un nogaršot vietējo alu. Tāpēc izvēlējāmies vienu no dažiem restorāniem, kas uz to brīdi bija atvērti – Twin Brothers, lai izbaudītu vietējās jūras veltes un aukstu vietējo alu Kalik.

Pēc gardas maltītes nopeldējāmies pludmales klusajā daļā, un devāmies atpakaļ uz kuģi. Vēl tikai apskatījām slavenās Queen’s Staircase un blakus esošo cietoksni.

Diena jūrā

Nākamā diena bija pirmā no divām dienām, kuras pavadījām uz kuģa. Lai gan šķita, ka tā būs mierīga un varbūt pat garlaicīga, dienas beigās atskārtām, ka tā bija vismaz tik pat aktīva, kā citas dienas. Uz kuģa ir lielisks fitnesa centrs, un biju pārsteigts, cik daudz cilvēku sporto sava atvaļinājuma laikā. Tomēr kuģis piedāvā arī daudz citu aktivitāšu, ko darīt visas dienas garumā – sākot ar zīmēšanu ar ūdenskrāsām, un beidzot ar minigolfu un dažādiem semināriem.

Jamaika

Jamaikā mēs piestājām Ocho Rios pilsētiņā. Parasti pieturvietu ekskursijas var ņemt trīs dažādos veidos – uz kuģa, ostā un pilsētā. Uz kuģa pirkt ekskursijas ir visdārgāk, tomēr tad var iepriekš visu iztaujāt un būt drošs par to, ka lai arī kas nenotiktu, bez tevis kuģis projām neaizbrauks. Otra opcija ir meklēt vietējās tūres ostā, vēl neizejot no teritorijas. Tad cenas jau ir zemākas, bet parasti šīs kompānijas pieskata valsts, un tās ir diezgan drošas. Savukārt, ja meklē piedzīvojumus, tad var meklēt vietējos gidus jau teritorijā ārpus ostas. Cenas ir zemākas, bet garantiju vairs nekādu.

Šoreiz izvēlējāmies paņemt vietējo taksistu uz visu dienu. Ostas teritorijā to varēja sarunāt par 150 USD uz visu dienu. Pirmā pietura bija Blue Hole. Bijām priecīgi, ka devāmies tur no paša rīta, tādejādi mēs iztikām bez lielas drūzmēšanās. Blue Hole ir skaists ūdenskritums, kurā ir var ielekt no dažu metru augstuma. Parkā ir ieejas maksa 25USD no cilvēka. Līdzi nāk personīgais gids, kurš pastāsta visu un uzņem fotogrāfijas.
Tālāk devāmies uz populārāko atrakciju apkārtnē – Dunn’s River Falls & Park. Tas atkal ir parks ar maksas ieeju. Tur ir iespēja uzkāpt pa ūdenskritumu augšā no upes beigām līdz parkam. Mums tas aizņēma vairāk kā stundu. Pārsvarā visi iet gidu pavadībā, lielās grupās. Mēs sākumā pieslējāmies kādai grupai, bet tālāk gājām divatā, apdzenot grupas.

Atlikušo dienas daļu pavadījām ēdot vietējo ēdienu patties, pērkot suvenīrus un izbaudot vietējo alu.

Grand Cayman

Šī bija tā sala, kur mēs bijām norezervējuši ekskursiju caur kruīza kompāniju. Viņi piedāvāja 150USD bonusu krasta ekskursijām, tāpēc nolēmām to iztērēt šeit. Mūsu dienas plāns – peldēšana ar rajām un snorkelēšana. Un abi ar Aiviju bijām stāvā sajūsmā gan par peldēšanos ar rajām (es pat tās baroju un turēju rokā, kamēr mana sieva spiegdama mēģināja raju noskūpstīt), gan par visu dienas programmu. Mūs aizveda ar busu līdz palielai laivai, aizbraucām uz punktu rifā, kur ir sekls (vidēji dziļums ap 1,5 m) kādas nepilnas 2 stundas patusējām ar rajām, tad pārbraucām uz koraļļu rifa malu, kurā snorkelējām. Tad braucām atpakaļ, lai krastā paēstu vietējā restorānā. Beigās vēl atlika laiciņš lai apskatītu ostas pilsētiņu Gerge Town. Interesanti, ka šeit nokļūšana no/uz kuģa bija tikai ar laivām, kas kursēja katras 20-30 min.

Kozumela Meksikā

Mums abiem ar Aiviju līdz šim Meksika vairāk asociējās ar meksikāņu ēdieniem. Jāatzīst, ka nekādi tekilas fani mēs neesam. Līdz ar to arī mūsu uzstādījums Kozumeles salas apskatei bija izbaudīt īstus meksikāņu ēdienus.

Ostā mēs sameklējām privāto taxi, kurš par 200 USD mūs apsolījās izklaidēt 5 stundas ar jau iepriekš sagatavotu programmu. Tā mēs sākām ar suvenīru iepirkšanu pilsētas centrā, lai pēc tam nebūtu jāuztraucas par laiku līdz kuģim. Tālāk mūsu ceļs veda uz vienu no labākajām tako ēstuvēm Meksikā –Diego’s Taco, kur nogaršojām patiesi gardus tako kopā r vietējo limonādi. Pat taksomera vadītājs bija ļoti apmierināts. Tālāk mēs pieļāvām kļūdu, jo izvēlējāmies apmeklēt senās Maiju drupas, jo bijām iedomājušies redzēt kādu piramīdu. Mēs iztērējām stundu un lielākais prieks bija par dabā sastaptu milzu iguānu.

Tālāk devāmies uz tekilas ražotni, kur degustējām tekilas. Nezinu, cik ļoti tā bija īsta ražotne, bet tekilas nobaudījām daudz un dažādas. Beigās arī vienu pudeli nopirkām mājās vešanai.

Noteikti ir vērts apskatīt arī salas ziemeļu daļu, kur ar likumu ir aizliegta jebkāda būvniecība (koka šķūnīši kā bāri pludmalē neskaitās). Ceļš vijās gar pašu piekrasti. Vienā no pludmales bāriem vēl iemalkojām Margarita kokteiļus, lai būtu klišejiski meksikāniski, un devāmies uz kādu kūrortu, kas bija iekļauts mūsu brauciena maksā. Tur nopeldējāmies un veldzējāmies ar vietējo alu. Vēl pirms atgriešanās uz kuģa, palūdzām šoferim mūs aizvest uz vietējo krogu. Tas bija tik ļoti ne-tūristīgs, ka vietējie uz mums skatījās ar lielu izbrīnu. Bet ēdiens bija izcili garšīgs. Atpakaļ uz kuģi devāmies ar kājām, bet pusceļā sapratām, ka esam tik sagurdināti, ka pa 5$ noķērām taksi, lai paspētu uz kuģi līdz prombraukšanai.

Noslēgums

Kruīza pēdējā diena tika aizvadīta jūrā. Mums tas bija perfekti, jo varējām mierīgi atpūsties baudot sauli, dzērienus un lielo futbolu. Kopumā mūsu dienas bija tik piepildītas, ka ikvakara izklaidei uz kuģa knapi pietika spēka. Daži vakara šovi, daži dolāri spēļu automātos, un daži jauni draugi, ar ko papļāpāt vakaros, bārā.

Kopumā esmu pārliecināts, ka kruīza kuģi ir lielisks veids, kā viena ceļojuma laikā apmeklēt vairākas vietas, nezaudējot komforta sajūtu un nestresojot par jaunām viesnīcām, pārbraukšanu un nemitīgu koferu krāmēšanu. Savukārt mērot tik tālu ceļu, lai visu nedēļu nodzīvotos pa vienu salu, man arī nešķiet īsti pareizi. Tāpēc kruīzs šķita vislabākais veids, kā savienot komfortu ar piedzīvojumiem!

 

 

Atbildēt

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.