You are currently viewing Izzini pasauli sev apkārt

Izzini pasauli sev apkārt

Viena no Senās Grieķijas septiņu gudro pamattēzēm bija iepazīsti pasauli sev apkārt.

Vienmēr esmu uzskatījis, ka viens no labākajiem veidiem, kā tērēt naudu, ir izglītībai un ceļojumiem. Abi sniedz tik daudz jaunu iespaidu un zināšanu!

Arī es dodos ceļojumā Austrumāzijas virzienā. Līdz šim tur esmu bijis tkai pāris reizes. Pirmais galamērķis ir Honkonga. Ķīnā jau esmu pabijis, bet šajā, kā runā, tik atšķirīgajā no pārējās Ķīnas pilsētā, vēl ne reizi. Otrs galamērķis ir Kualalumpura. Malaizijā vēl nav būts, tāpēc šis ceļojums solās būt ļoti interesants. Ceru, ka arī patīkamu pārsteigumu pilns.

Esmu ievērojis, ka ceļojumos manī atdzimst bērnišķīgs prieks un izbrīns par visu redzēto. Tā kā viss ir jauns un neierasts, bieži pievēršu uzmanību detaļām. Ierastajā vidē tās bieži neievērojam. Es priecājos par tik ikdienišķām lietām kā skaistas ēkas, interesanti cilvēki ielās, jocīgas veikalu izkārtnes un nosaukumi. Vienmēr ar interesi vēroju, kā uzvedas vietējie iedzīvotāji, kādi ir viņu paradumi. Gadās, ka aizdomājos par cilvēkiem, kurus novēroju. Tā, atceros, kādā agrā rītā, braucot no Pekinas centra uz lidostu, aizdomājos par kādu večuku, kas brauca ar velorikšu. Prātoju, kur gan viņš pārlaidis nakti, vai jau zina, ko šodien pasāks? Vai viņam ir ģimene, draugi? Kā viņš atpūšas? Vai viņš maz nojauš, ka viņam garām brauc cilvēki no ļoti tālas un ļoti mazas valsts, ja salīdzinām Latviju ar Ķīnu. Tik mazas, ka kādā nelielā globusā, ko Ķīnā mums iedeva, lai parādītu no kurienes esam, virs Latvijas kontūras ir tik niecīga vieta, lai uzrakstītu tikai skaitli 18 un virs Atlantijas okeāna atrastu atšifrējumu “Latvia”…

Ļoti ceru, ka šī ceļojuma laikā iemācīšos daudz jauna un nonākšu pie labām atziņām, lai varētu padalīties arī ar Tevi! Bet, kamēr esmu prom, Tev novēlu nepazaudēt vai no jauna rast sevī to prieku par nelielām un labām lietām, kas notiek mums visapkārt ikdienā! Tā mēs varam sevi pieradināt domāt pozitīvi. Un tāda, kādu Tu iedomāsies savu dzīvi, tā arī būs!

Atbildēt

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.