You are currently viewing Kāzu ceļojuma plānošana

Kāzu ceļojuma plānošana

Ir pagājis vairāk kā gads, kopš esmu precējies ar Aiviju. Un parasti pēc kāzām ir arī kāzu ceļojums. Mums šis ceļojums aizkavējās par gadu, dēļ visiem zināmās C19 sērgas. Līdz ar to kāzu ceļojuma plānošana notika tikai gandrīz gadu pēc kāzām.

Manas sievas uzstādījums bija braukt tur, kur mēs abi neesam bijuši – tā, lai abiem ir interesanti. Un, protams, vietai būtu jābūt gana skaistai un romantiskai. Nebrauksim taču Antarktīdu vai nekāpsim kalnos. To visu atstāsim citām reizēm.

Jau drīz pēc kāzām izkristalizējās doma par baltām pludmalēm un zilu ūdeni. Tāpēc drīz vien nonācām pie diviem galamērķu variantiem – Filipīnām vai Karību salām. Tā kā 2021/2022 ziemas sezonā vēl aktīvi plosījās jau iepriekš pieminētā sērga, tad ceļojumu pārcēlām par gadu vēlāk. Tas tādēļ, ka Filipīnās tūristiem bija noteikta 1 nedēļu gara karantīna viesnīcā, bet par kruīzu kuģiem bija dzirdēti šausmu stāsti par ieslodzīšanu kajītēs, ja kāds uz kuģa saslimst.  Mēs negribējām piedzīvot ne vienu no šiem variantiem, tāpēc ceļojumu atlikām par gadu.

Plānošana

Kāzu ceļojumu sākām plānot vasaras vidū. Tā kā mums abiem ar sievu vasara bija spraigos darbos, tad ļoti vēlējāmies, lai ceļojuma laikā vairāk baudītu un mazāk strādātu. Tieši šī iemesla pēc arī nolēmām sākotnēji meklēt kruīza braucienu. Ja mēs brauktu uz Filipīnām, tad man būtu jāplāno visas iekšējās pārbraukšanas, jāplāno apskates vietas un jānodarbojas ar parasto ceļojuma loģistikas plānošanu. Tāpēc nolēmām doties kruīza braucienā pa Karību salām. Tā kā es reizi jau esmu bijis kruīza braucienā pa Dienvidu Karību salām, man jau bija zināma pieredze..Manuprāt kruīzu kuģi ir viens no labākajiem veidiem, kā apceļot Karību jūras baseina mazās saliņas. Parasti salas ir tik lielas (vai mazas), ka tās var apceļot turpat vai dienas laikā. Tāpēc kruīza kuģi, kas no rīta piestāj, un vakarā brauc prom ir labākais veids, kā apskatīt vairākas valstis viena ceļojuma laikā.

Tā kā kruīzu kompānijas ir daudzas, un to piedāvāto ceļojumu iespējas ir neizsmeļamas, mēs nolēmām sākt savus meklējumus vietnē CruiseDirect.com, kas ir apmēram kā SkyScanner, tikai kruīzu ceļojumiem. Izvēlējāmies mēnesi (+- novembri) un reģionu – Karības. Vēl bija jāatrod ceļojums uz valstīm, kurās neesam bijuši līdz šim. Tā mēs atradām Celebrity Cruise piedāvājumu ceļojumam uz Rietumu Karību salām – Bahamām, Jamaiku, Kaimanu salām un Kozumeli Meksikā. Šis variants mūs abus ļoti apmierināja, jo visas šīs salas bija mūsu abu ceļojumu galamērķu wish list. Kāzu ceļojuma plānošanas pirmā stadija bija noslēgusies. Nu bija laiks veikt rezervācijas.

Kruīza rezervācija

Kad bijām izvēlējušies maršrutu un izpētījuši Celebrity Cruises kompāniju, bija laiks veikt rezervācijas. Šeit mums negāja viegli, jo izvēlēties kajīti nemaz nav tik viegli. Pirmajā piegājienā es mēģināju rezervēt pa tiešo kompānijas mājas lapā, bet tur bija problēma ar manu kredītkartes limitu – kopējais pirkums bija lielāks, kā kartes dienas limits. Es uzrakstīju uz viņu klientu servisu, un palūdzu rēķinu par  atlikušo summu, lai varētu to pārskaitīt bankā. Diemžēl visi mani mēģinājumi sazināties ar viņu klientu servisu beidzās nesekmīgi.

Interesanti, ka jau pieminētajā CruiseDirect lapā cena ceļojumam bija tieši tāda pati. Un tur sazināties ar klientu servisu bija daudz vienkāršāk. Tomēr es mēģināju vēlreiz rezervēt caur kompānijas mājas lapu, un šoreiz man viss izdevās. Problēma atklājās nedaudz vēlāk – es savā pirmajā mēģinājumā biju samaksājis pirmo iemaksu par savu rezervāciju – 200 USD, un tagad man skaitījās divas aktīvas rezervācijas. Un lai dzīve neliktos tik vienkārša – katra no šīm rezervācijām bija veikta dažādās CelebrityCruises mājas lapās – Amerikai un Eiropai domātās lapās. Man pagāja viss oktobris, kamēr man izdevās atrisināt visu ar kompāniju, jo, kā jau minēju – saziņa ar viņu klientu atbalstu bija teju neiespējama.

Tik pat grūti bija arī izvēlēties dažādas kajītes kategorijas. Mēs izvēlējāmies kajīti ar balkonu, taču to varēja paņemt 3 dažādās kategorijās. Bijām jau dzirdējuši, ka tie, kas paņem sākumā “minimālo paketi”, kruīza laikā par pakalpojumiem uz kuģa samaksā vēl pusi no ceļojuma summas. Tāpēc mēs uzreiz paņēmām Aqua Class kategoriju, tādejādi saņemot iekļautu Basic WiFi, Clasisko dzērienu paketi (visi dzērieni, kas maksā līdz 9$) un iespēju ēst Blue restorānā (daudz labākas kvalitātes apkalpošana un ēdiens, kā “parastajā” kopējā restorānā).

Lidojuma rezervācija

Kāzu ceļojuma plānošana ar to nebija galā. Kad kruīza rezervācija tika veikta, varēja ķerties klāt arī pirms/pēc kruīza plānošanas, un galvenais jautājums bija – kā aizlidot uz Miami Floridā, no kurienes sākās mūsu kruīzs. Kā visērtāko, un brīnumainā kārtā arī vislētāko veidu, kā nokļūt no Rīgas uz Miami mēs atradām SAS piedāvāto lidojumu caur Kopenhāgenai. Starp lidojumiem pauze bija 2 stundas, kas ir minimums, lai bez stressa varētu paspēt uz nākamo lidojumu arī nelielas aizkavēšanās gadījumā. Patika arī tas, ka biļešu kategorija SAS GO SMART piedāvā mazo somu un mazo koferi ņemt salonā, 23 kg smagu koferi un maltītes lidojuma laikā.

Viesnīcu rezervācija

Tikai tad, kad nopirkām lidojumu, sākām meklēt  viesnīcas naktīm starp lidojumiem un kruīzu. Es parasti viesnīcas meklēju Booking.com vietnē. Kā regulārs tās apmeklētājs esmu jau Genius 3. līmenī. Tas sola man labākas atlaides un bezmaksas brokastis daudzās viesnīcās. Jāsaka, ka Amerika pēdējos gados ir kļuvusi ļoti dārga. Par to mēs pārliecināsimies arī vēlāk, ceļojuma laikā.

Nolēmām pirms kruīza dzīvot Miami centrā, bet pēc kruīza – Miami Beach. (Un par šo izvēli mēs bijām ļoti priecīgi).  Miami centrā izvēlējāmies viesnīcu Eurostars Langford, jo tā bija tuvu centram, restorāniem un ostai. Fort Lauderdeilā (no kurienes sākās mūsu kruīzs) viesnīca Embassy Suits by Hilton gan bija padārga, bet izvēlējāmies to, jo bija tuvu ostai. Savukārt Miami Beach mēs paņēmām viesnīcu, kas atradās ļoti labā lokācijā – Henrosa Hotel.

Citi sagatavošanās darbi

Tā kā kruīza kuģis izbrauca no Fort Lauderdale, kas ir nepilnas stundas brauciena no Miami uz ziemeļiem, tad izdomājām pēdējo nakti pirms kruīza pavadīt blakus ostai, lai nebūtu nekādu problēmu izbraukšanas dienā. Tad arī veiksmīgi sakrita, ka NHL koanda Floridas Panthers aizvada spēli arēnā, kas ir 25 minūšu braucienā no mūsu norezervētās viesnīcas. Tā kā brīdī, kad visu plānojām, Floridas komandā spēlēja mūsējais Balcers, nolēmām vakarā pirms kruīza vēl noskatīties NHL spēli. Jāsaka, ka biļetes uz NHL spēlēm nemaksā lēti. Mēs gan sēdējām diezgan augstu, bet redzamība bija ļoti laba. Vislabāk biļetes uz NHL un citiem nozīmīgiem pasākumiem ASV ir pirkt caur Ticketmaster.

Tā kā Miami ir ļoti multikulturāla pilsēta, tad jau sākumā zinājām, ka mēģināsim ēst pēc iespējas dažādos restorānos. Jau no iepriekšējiem ceļojumiem uz NYC zināju, ka labākā vieta, kur meklēt restorānus, kā arī citus izklaides pasākumus ir vietnē Timeaout. Kad bijām Ņujorkā, kioskos varēja nopirkt arī drukātu nedēļas izdevumu, bet Miami mums viss bija tik intensīvi, ka tā arī nebija laika to žurnālu meklēt.

Rezumējums

No sākuma gribēju uzrakstīt visu vienā rakstā, bet sapratu, ka tas būs par daudz. Tāpēc sadalīšu savu stāstu vairākās daļās. Tāpēc, ja Tev patika šis ieraksts, un vēlies noskaidrot kā mums gāja pašā ceļojumā – turpini sekot aktivitātēm rakstā Kāzu ceļojums – 1. daļa. Miami.

Uz tikšanos!

Atbildēt

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.