Lai gan esmu rakstījis par to jau iepriekš, tomēr mazliet vēl atgriezīšos pie jaunām apņemšanām. Daudzi no mums gadu mijā ir apņēmušies paveikt kaut ko jaunu, paveikt vairāk.
Jāatzīmē, ka bieži vien iemesls, kāpēc šīs apņemšanās tā arī netiek līdz galam īstenotas, ir laika trūkums. Ja mēs līdz šim esam savu laiku aizpildījuši, tad, ļoti iespējams, ka jaunām nodarbēm mums vienkārši var nepietikt laika. Lūk, pāris vienkārši soļi, kā uzlabot izredzes šogad sasniegt vairāk nekā līdz šim.
Atskaties uz iepriekšējo gadu. Atceries, kādas bija Tavas apņemšanās pirms gada. Kā veicās ar to realizāciju? Vai izdevās realizēt visas apņemšanās? Kuras no tām realizēt bija vieglāk? Vai vari identificēt tos faktorus, kuri ļāva dažas lietas nokārtot raiti, bet dažiem nolūkiem tā arī palikt kā iecerēm? Kāpēc neizdevās īstenot? Vai šie faktori ir mainījušies tagad? Vai vari ko darīt, lai situāciju mainītu?
Izveido “vairs nedarīšu” sarakstu. Tas noteikti palīdzēs atrast nepieciešamo laiku. Iespējams, ka līdz šim esi strādājis tikai ar 80% jaudu. Daudziem klientiem, kas nāk uz konsultācijām, bieži vien ir problēmas ar sava laika lietderīgu izmantošanu. Tātad apskaties, cik daudz laika dienā Tev aizņem “laika zagļi” – dažādas maznozīmīgas nodarbes. Ļoti bieži tas saistīts ar datora lietošanu. Varbūt vari ar sevi vienoties, ka sociālajiem tīkliem veltīsi daudz mazāk laika – noteiktu minūšu vai stundu skaitu dienā. Tāpat ar TV skatīšanos, aizsēdēšanos darbā vai pie draugiem. Esmu droši pārliecināts, ka lielākai daļai no jums noteikti atradīsies lietas, ko ierakstīt “es vairs nedarīšu” sarakstā.
Lai izdodas sasniegt jaunas virsotnes! Būšu pateicīgs, ja uzrakstīsi, kāds ir Tavs ceļš uz sasniegumu virsotnēm.