You are currently viewing Vai īstās lietas notiek pašas no sevis?

Vai īstās lietas notiek pašas no sevis?

Mani ilgu laiku ir interesējis jautājums par mērķu sasniegšanu. Bieži esmu devis dažādus padomus, kā būtu pareizāk rīkoties, kādi soļi jāveic. Tomēr līdz šim neatbildēts palika viens nopietns jautājums. Ļoti bieži ir dzirdēts, ka daudzas lielas, nozīmīgas lietas ir aizsākušās vai tā pa īstam uzņēmušas apgriezienus dažādu sakritību vai pat nejaušību rezultātā. Es zinu, ka nejaušību nav, un tas, ka kaut ko nozīmīgu ir izdevies sasniegt it kā viegli, nozīmē, ka izvēlētais darbības virziens ir pareizs. Bet, ja reiz visas īstās lietas notiek pašas no sevis un viegli, tad kāpēc gan man jāpiepūlas un jāstrādā pie mērķu izvirzīšanas?

Aizvadītajā nedēļā piedzīvoju dažus nozīmīgus notikumus. Viens no tiem bija atbildes iegūšana uz jautājumu par to, vai kaut ko darīt, vai gaidīt, kad viss atrisināsies viegli, it kā pats no sevis.

Manuprāt, vissvarīgākā lieta ir zināt, ko TU vēlies. Tas ir visa pirmsākums. Lai saprastu, ko vēlies, ir jāredz savas dzīves kopaina. Klientiem piedāvāju to skatīt kā dzīves balansa jeb līdzsvara apli vai ratu. Par to jau esmu rakstījis iepriekš. Un tad sākas pats interesantākais! Kad esi sapratis, kas esi tagad, un kāds vēlies būt, tiek nosprausti mērķi. Dažreiz šie mērķi ir viegli sasniedzami, citreiz grūti. Varbūt pat izrādās, ka tie nav sasniedzami vispār. Es uzskatu – jo mērķis piepildās vieglāk, jo labāk esi iepazinis sevi un savas dzīves kopainu. Tas nozīmē, ka esi godīgs pret sevi un uzņemies pilnu atbildību par savu dzīvi.

Vēl viens svarīgs priekšnoteikums ir dzīvot šeit un tagad. Te es vairāk domāju – nedzīvot pagātnes pārdzīvojumos vai nākotnes sapņos. Lai būtu vieglāk izprast, minēšu kādu salīdzinājumu. Lai kaut kur nokļūtu, Tev ir jāzina, kur vēlies nokļūt. Jāzina galamērķi vai vismaz virzienu. Pēc tam tiek nosprausti mērķi – tu izvēlies transporta līdzekli, ar ko nokļūt galamērķī. Dzīvošana šeit un tagad nozīmē zināt, ka vēlies tur nokļūt ar autobusu, bet turēt acis vaļā un pa ceļam uz autobusa pieturu saredzēt alternatīvus transporta veidus – taksi, draugu ar auto vai vilcienu. Varbūt pat lidmašīnu. Tieši šāda dzīvošana šeit un tagad, zīmju redzēšana un saskatīšana arī visbiežāk izpaužas kā sarežģītu lietu vienkāršs risinājums.

Lai izdodas sevi saskatīt patiesi un izdzīvot šodienu pilnībā!

This Post Has 2 Comments

 1. Ilze

  Bet kā ar mīlestību?

  1. Linards Lapa

   Mīlestība ir visa pamatā. Mīlestība uz sevi. Pēc tam uz citiem, dzīvi kopumā.
   Jo lielāku mīlestību izstaros Tava sirds, jo vairāk ceļa zīmju piesaistīsi!

Atbildēt

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.