You are currently viewing Kāpēc es to daru?

Kāpēc es to daru?

Vakar, lasot grāmatu par to, kā uzsākt konsultēšanas biznesu, es neviļus aizdomājos par vienu lietu. Grāmatas autors intervē vairākus ASV pazīstamus konsultantus par to, kā viņi nonāca līdz idejai kļūt par konsultantu, un, kā viņiem gājis pašā pirmsākumā. Vairāki no šiem tagad zināmajiem konsultantiem minēja, ka sākumā viņus ir vajājušas bailes vai šaubas, ka viņi nezina pietiekoši, lai varētu konsultēt citus. Biju pārsteigts, jo šķita, ka šādas bailes piemīt tikai man. Un tad es nostādīju sevi savu klientu vietā. Uzdevu sev vienu vienīgu jautājumu – KĀPĒC es to daru?

Atbildes uz šo jautājumu stiprināja manu pārliecību par sevi un nostiprināja ticību sev kā labam konsultantam. Galvenais iemesls, kāpēc es vēlos palīdzēt ar padomu citiem un konsultēt, ir mana pārliecība un ticība, ka cilvēks var mainīties. Mainīties uz augšu – kļūt labāks. Kā piemērs tam kalpoju es pats. Vislielāko dzīves daļu (gandrīz pirmos 30 gadus) es dzīvoju… kaut kā. Jā, tieši kaut kā – bez īpaša mērķa un interesēm. Nevarētu teikt, ka nebiju neko sasniedzis – tika iegūtas trīs augstākās izglītības, dibināti un vadīti vairāki uzņēmumi. Tomēr mana iekšējā pasaule nebija sakārtota. Es nebiju īsti laimīgs, kaut biju precējies un audzināju divus dēlus. Protams, nebiju arī gluži nelaimīgs, bet, citējot pazīstamo dziesmu, „tāds nekāds, kā auksts nagets bez mērcītes”.
Esmu pateicīgs liktenim, ka savā dzīvē sastapu cilvēkus, kas parādīja man citādāku skatu uz dzīvi! Beidzot es daudz vairāk noteicu pār savu dzīvi. Tiesa, pēc pirmajiem spilgtajiem panākumiem iestājās panīkums. Līdz liktenis atkal deva spērienu, lai es pamostos. Pateicoties tam, ka spēriens nebija fatāls, es paskatījos uz savu dzīvi no malas. Un sapratu savas kļūdas. Tagad cītīgi strādāju pie šo kļūdu novēršanas. Un panākumi ir jūtami – dzīvot kļuvis daudz interesantāk, radošāk un vieglāk! Es izbaudu dzīvi katru dienu!

Es ticu, ka cilvēks var laboties, sakārtot sevi, mīlēt dzīvi, mīlēt sevi, savus tuvākos un cilvēkus kopumā. Mana pārliecība ir tāda, ka dzīves lielākais piepildījums rodams tieši mīlestībā un pašizaugsmē. Un tas, ko es vēlos darīt, ir palīdzēt cilvēkiem iegūt šo dzīves piepildījuma izjūtu. Labas lietas vairo citas labas lietas. Arī tā vairojas mīlestība. Un es turpinu smaidīt!…

Atbildēt

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.