You are currently viewing Kā panākt vairāk

Kā panākt vairāk

Tagad, jaunu gadu uzsākot, ļoti daudziem no mums ir jaunas apņemšanās. Un tas ir labi. Bet kāpēc citiem cilvēkiem izdodas apņemšanos arī izpildīt, un izvirzīt atkal jaunus mērķus, bet citi jaunās apņemšanās, nodomus un mērķus aizmirst vai pamet diezgan drīz?

Par jaunā gada apņemšanām esmu rakstījis jau iepriekš. Tomēr šoreiz vēlos vērst uzmanību uz citiem aspektiem, kas var ietekmēt mērķu piepildīšanu.

Pirmā svarīgā lieta būtu saprast, vai apņemšanās tiešām ir paša. Varbūt cilvēks pats to nemaz nevēlas, bet dara to, jo tā taču ir labi vai pareizi. Te palīdzētu uzdot sev šādus jautājumus: kāpēc es vēlos to sasniegt?, kā es jutīšos, kad būšu sasniedzis šo mērķi?, ko man dos šīs apņemšanās realizēšana? Noteikti arī ieteiktu parunāt ar kādu cilvēku (kurš nav ieinteresēts šī mērķa sasniegšanā vai nesasniegšanā). Pastāstot un paskaidrojot šo apņemšanos, kā arī atbildot uz jautājumiem, iespējams paliks skaidrāk saprotams, kāds tieši ir mans mēŗķis, un pat kā to labāk sasniegt. Izvirzot mērķi, nevajadzētu gan baidīties vai pat atteikties no apņemšanās tikai tādēļ, ka patreiz nav redzams ceļš, kā šo mērķi var sasniegt.

Otrais solis ir mērķa precīza definēšana. Pat tad, ja esi nolēmis uzlabot savas dzīves kvalitāti, tad mērķis nevar būt dzīvot veselīgi. Mērķim vajadzētu būt, piemēram, atmest smēķēšanu, neēst neveselīgus našķus un dzērienus, sportot. Pie tam svarīgi būtu, lai apņemšanās būtu izmērāma. Te gan uzreiz jāpiemin kāda diezgan izteikta kļūda – nogriezt kā ar nazi. Ja līdz šim katru dienu esi ēdis paciņu čipsu ar kolu, tad diez vai izdosies ar šodienu tos neēst vaispār. Pat ja kādu brīdi izdosies šo kaitīgo ieradumu atmest, tad pēc laika tas atgriezīsies. Šajā gadījumā tev palīdzēs mērenība. Apņemšanos vajadzētu sākt ar apēsto našķu daudzuma samazināšanu vienā reizē. Un tad pamazām arī reižu samazināšanu. Gluži tāpat, kā sportojot – ja nekas nav darīts pirms tam, tad nevar sākt ar augstas intensitātes treniņiem – orgnisms būs šokā un tam pretosies.

Svētīgi būtu padomāt, cik daudz enerģijas mēs paši ieguldam tajā, ko vēlamies izdarīt. Ja mēs paši izprotam, ko un kapēc gribam sasniegt, ja paši pieliekam pūles un enerģiju, lai šis jautājums atrisinātos, tas viss atspīd lielajos kosmosa spoguļos, un mēs patiesi saņemam to, ko vēlamies. Tāpēc ir tik svarīgi izprast savu mērķi, lai spētu tam noticēt, lai domās sajustos kā mērķi piepildījis, lai ar savām domām un darbiem starotu pārleicību par sevi, saviem panākumiem ceļā uz mērķi, un tad panākumi noteikti neizpaliks.

To es garantēju.

Atbildēt

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.