You are currently viewing Kā iegūt pārliecību par sevi?

Kā iegūt pārliecību par sevi?

Pārliecība par saviem spēkiem cilvēkam var dot labākas sekmes gan darbā, gan mācībās, gan attiecībās. Pārliecība par sevi ļauj mācīties no savām kļūdām, ļauj darīt to, kam tici, kaut apkārtējie nav par to sajūsmā. Tomēr kā iegūt pārliecību par sevi?Vai ir iespējams iemācīties būt par sevi pārliecinātam, un ja ir, tad kā?

Jā, ir iespējams iegūt un attīstīt pārliecību pašam par sevi, tomēr, diemžēl to nevar izdarīt vienā dienā. Darbs, ko ieguldīsi pašpārliecības attīstīšanā noteikti nesīs augļus un pārliecība radīsies no panākumiem.

Sagatavošanās darbi

Pirmā lieta, ar ko vajadzētu sākt – ir sagatavoties ceļam uz pārliecinātu sevi. Šis ir ļoti svarīgs punkts – tāpat, kā pareizi sakravāt mugursomu pirms ceļojuma. Sagatavošanās pirmais uzdevums ir noskaidrot ko tu jau esi sasniedzis! Padomā, un uzraksti uz lapas visus tos sasniegumus, kādi ir bijuši līdz šim. Es ieteiktu šo sarakstu skaisti noformēt un pielikt kaut kur redzamā vietā, lai vismaz reizi nedēļā varētu paskatīties un papriecāties par jau esošajiem sasniegumiem.

Nākošais uzdevums – izanalizēt savas stiprās un vājās puses. Atbildi sev godīgi – kuras īpašības tev traucē ceļā uz sasniegumiem, un kādas īpašības tev var palīdzēt. Noteikti iesaku pajautāt arī kādam no savas ģimenes vai tuviem draugiem, lai pastāsta par tavām stiprajām un vājajām pusēm. Obligāti velti papildu laiku lai izvērtētu kā varētu likt lietā savas pozitīvās īpašības.

Nākošais svarīgais sagatavošanās punkts ir savu vērtību noteikšana. Padomā par to, kas tev ir svarīgi un nozīmīgi. Padomā par to, ko patiesi vēlies dzīvē sasniegt. Par mērķu izvirzīšanu esmu jau rakstījis. Izvirzi mērķus, kas ir atbilstoši tavām pozitīvajām īpašībām, izvirzi mērķus, kas ļauj samazināt tavu vājību ietekmi. Un katram izvirzītajam mērķim uzreiz arī pievieno pašu pirmo soli, ko spersi. Šai pirmajai rīcībai nav jābūt lielai – tieši otrādi – vienkārši konkrēta darbība, ko var paveikt apmēram stundas laikā. Pareiza mērķa izvirzīšana ir noteicošais faktors, lai izdotos mērķus piepildīt, gūt panākumus un attīstīt savu pašnovērtējumu.

Sagatavošanās posmā noteikti ir jāpiedomā pie tā, ko un kā par sevi izsakies un domā. Jāpiefiksē un jāizķer visas tās ierastās negatīvās domas, ko esi pieradis ikdienā lietot. Tev ir jāapsola sev, ka turpmāk būs citādi, ka esi cieši nolēmis mainīt savu dzīvi un sasniegt nospraustos mērķus. Un ja galvā iezogas kādas bailes – pieraksti tās. Un paskaties uz tām pēc dienas. Bieži vien tās šķitīs smieklīgas. Tomēr ja raizēm ir pamats, tad izdomā plānu, kā rīkoties.

Ķeries klāt!

Kad sagatavošanās ir pabeigta, tad jādodas ceļā! Līdzīgi, kā pārgājienā, vispirms jāķeras klāt pie mazo un vienkāršo mērķu sasniegšanas. Klientiem es bieži iesaku no sākuma sarakstīt visas tās lietas, ko vēlies izdarīt, tad sarakstīt stabiņā mērķus, kur pašā augšā ir visgrūtāk sasniedzamais mērķis, bet pašā apakšā – visvieglāk sasniedzamais uzdevums. Un jāsāk ir no apakšas. Katru reizi, kad no saraksta izsvītrosi kādu piepildītu mērķi, tu sajutīsi spēka un pašpārliecības pieplūdumu. Turklāt, realizējot mazākus mērķus tu pieradini sevi pie tā, ka vari ko sasniegt, kā arī bieži vien apgūsti dažādas prasmes un iemaņas, kas noteikti palīdzēs arī lielo mērķu sasniegšanā. Un noteikti atzīmē katru savu sasniegto mērķi. Esi lepns par sevi!  Atkal jau visa procesa laikā apzinies visas savas negatīvās domas un bailes, ja tādas vēl parādās, un rīkojies, kā aprakstīju. Necenties būt perfekcionists, kā arī pieļauj domu, ka vari kļūdīties. Jo sevišķi lietās un situācijās, kas tev ir jaunas un nebijušas. Kļūdīšanās ir daļa no veiksmes!

Kad būsi sasniedzis vairākus mazākos mērķus, pieradinājis sevi pie domas, ka spēj sasniegt mērķus, vari ķerties klāt lielākiem mērķiem. Tomēr paliec “uz zemes”. Bieži vien cilvēki pēc pirmajiem sasniegumiem pārvērtē sevi, un izvirza neapdomīgus mērķus, kam visbiežāk seko neveiksme to piepildīšanā.

Lai Tev veicas ceļā uz jaunām savas dzīves virsotnēm! Un droši raksti komentāros savas pārdomas vai padalies ar kādu, kam šis ieraksts varētu būt noderīgs.

Atbildēt

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.