You are currently viewing Kā es iedevu atņemot

Kā es iedevu atņemot

Vasara man paskrēja ātri. Zibenīgi. Jāsaka, ka iemesls tam bija tik ļoti daudzie notikumi, kas skriešus sekoja cits citam. Daži ceļojumi ar pārgājieniem pa kalniem, izbraucieni ar motociklu, piedalīšanās festivālā Prāgā, un pašmāju festivālu apmeklēšana, Latvijas izstaigāšana ar mugursomu un daudz kas cits. Nepaspēju ne attapties, un klāt bija rudens.

Pirmais septembris man ir lielāks jaunais gads, nekā pirmais janvāris. Man pašam tā ir pierasts, ka pēc zināmas atpūtas, esmu ļoti sailgojies darboties aktīvi. Arī tādēļ man tik ļoti patīk pirmdienas, un tā paša iemesla pēc man ļoti patīk septembris, jo atsākas gada rosīgā sezona. Augustā, kad sāku plānot ko un kā darīšu septembrī, nolēmu, ka man ir jādisciplinē sevi ar dažiem noteikumiem. Tā es nolēmu visu septembri atturēties no ēšanas restorānos un citās sabiedriskajās ēstuvēs, atturēties no alkohola lietošanas un atturēties no ogļhidrātiem uzturā. Uzreiz vēlos piebilst, ka šis ieraksts nav par to, cik veselīgi ir rīkoties tā, kā rīkojos es. Manuprāt sevi ierobežot ar noteikumiem ir katra brīva izvēle, tomēr, manuprāt, katram ierobežojumam ir arī sava gaišā puse, kas ir neatkarīgi no ierobežojuma satura.

To es atklāju kādās vakariņās, kad pie izvēlētā ēdiena es parasti būtu gribējis iedzert glāzi alus. Es sapratu, ka šie ierobežojumi mani padara apzinātāku. Katru reizi, kad man kaut ko vienkārši sagribas darīt automātiski, es piefiksēju, ka man ir apzināti jāizdara izvēle.

Un tā es mēneša laikā izmainīju savu uzvedību iepērkoties, domājot par maltītēm, atpūšoties un tiekoties ar draugiem. Ar lielu prieku konstatēju, ka vairs automātiski neņemu tos produktus, kurus lietoju parasti, nerīkojos vairs tik pašsaprotami dažādās situācijās. Un visvairāk mani iepriecina atziņa, ka mana apzinātība ir pamodusies arī citās sfērās – es visu dienu pavadu daudz apzinātāk, piefiksējot daudz vairāk ko un kā es daru un uzvedos.

Tālab arī turpmāk esmu nolēmis katru mēnesi sevi kaut kā disciplinēt, lai vēl vairāk attīstītu būšanu šeit un tagad. Un disciplinēt taču ne vienmēr nozīmē sev ko atņemt. Piemēram, es nolēmu, ka oktobrī es katru dienu izdzeršu vismaz 2 litrus ūdens. Disciplinēt var sevi piemēram ar apņemšanos sportot x reizes nedēļā, skriet x kilometrus vai izlasīt katru dienu x  lapas no kādas grāmatas.

Pamēģini arī sev dot solījumu vienu mēnesi ievērot paša radītos noteikumus. Uzraksti, kā sanāca, kādi bija papildus ieguvumi. Varbūt Tev jau ir pieredze šajā sfērā?

Atbildēt

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.