You are currently viewing Neapstājies pie sasniegtā!

Neapstājies pie sasniegtā!

Dzīve ir skaista, vai ne? Es to ļoti izbaudu tieši pēdējā laikā, kopš esmu atsācis rakstīt par dzīves pilnvērtīgu dzīvošanu. Visu, ko esmu rakstījis, pārbaudu arī pats uz sevis un pielietoju dzīvē. Un tas tiešām sniedz rezultātus! Draugi ir pamanījuši manas mirdzošās acis, manu dzīves prieku un optimismu. Un es no visas sirds izbaudu katru sekundi, kad varu dalīties šajās jaukajās izjūtās, un patiesi priecājos par izdevību dalīties labajā, jo uzskatu – kā tu attieksies pret dzīvi, tā dzīve attieksies pret tevi. Ja domāsi pozitīvas, proaktīvas domas, to pašu saņemsi pretim. Ir jāpiespiež sevi izkāpt no vāveres riteņa, kurā visu laiku esi griezies, domādams, kāpēc apkārt ir tik daudz sliktu cilvēku.

Mēs katrs esam izjutuši prieku par uzvarām. Uzvarām jebkurā dzīves sfērā. Kāpēc lai šīs izjūtas nepārvērstu par ieradumu? Neapstājies pie jau sasniegtā! Tiecies uz priekšu! Izaicini sevi jaunām virsotnēm! Izvirzot sev jaunus mērķus un uzdevumus, neklausies savās bailēs, šaubās un attaisnojumos par to, ka esi jau sasniedzis pietiekami, vai tas tev vairs nav vajadzīgs.

Pats šādos brīžos vēroju savu reakciju. Vai tā ir attaisnošanās? Bailes, ka neizdosies? Slinkums? Ir svarīgi piefiksēt visas šīs reakcijas un nedomāt, kāpēc šādi sajūties. Vienkārši koncentrējies uz mērķi! Man ļoti palīdz prieks par mazajām uzvarām. Es katru dienu atrodu kādu iemeslu, par ko varētu ar sevi lepoties. (Piemēram, noskrietie pieci vai desmit kilometri, kaut pirms tam tik ļoti negribējās skriet.) Es sevi pārvarēju. Patiesībā tas ir mans ego, kurā vairs neklausos. Un nerunāju ar to. Līdzko sāksi strīdēties ar ego, tas atradīs “patiesus” argumentus, kāpēc tam ir taisnība.

Nesen piedzīvoju ļoti meditatīvu skrējienu. Man iešāvās prātā doma, ka dažreiz, jo sevišķi pārmaiņu sākumposmā, kad ego cītīgi spirinās pretim, veikt sevī izmaiņas, uzņemties atbildību par savu dzīvi, būtu vieglāk, ja blakus būtu vēl kāds tādā pašā situācijā. Varbūt būtu jauki, ja šādi cilvēki satiktos reizi nedēļā, pastāstītu par saviem sasniegumiem un uzklausītu citu iedvesmojošos stāstus un receptes, kā tikt galā ar ego. Kā Tev šķiet? Uzraksti man, ja šādā nelielā darba grupā Tev būtu interesanti piedalīties! Vēstules gaidīšu uz e-pastu 7@7gudrie.lv.

Atbildēt

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.