You are currently viewing Atbrīvojies no ieradumiem un uzlabo dzīves kvalitāti!

Atbrīvojies no ieradumiem un uzlabo dzīves kvalitāti!

Turpinot strādāt pie dzīves kvalitātes celšanas, šonedēļ aizsākšu vēl intensīvāku darbu ar sevi divu nedēļu garumā, bet par to, kā man būs gājis, uzrakstīšu kādā no nākamajām reizēm. Šoreiz vēlos dalīties iespaidos par kādu noderīgu grāmatu, ko ieteica izlasīt tuvs draugs, kad pārrunājām dažādus veidus, kā katrs ceļam savas dzīves kvalitāti.

Grāmatu sauc “NĒ diēta”, un liels bija mans pārsteigums, kad grāmatnīcā atradu to blakus vairākām citām grāmatām par uzturu un dažādām diētām. No drauga sacītā biju sapratis, ka šī grāmata ir par to, kā atbrīvoties no ieradumiem, un, manuprāt, tam nevajadzēja būt saistītam ar kilogramu zaudēšanu. Tomēr izrādās, ka cilvēkiem ir liekais svars, jo viņi atrodas savu slikto ieradumu gūstā. Grāmata “NĒ diēta” parāda, kā atbrīvoties no šiem apslēptajiem ieradumiem, lai zaudētu lieko svaru. Lai gan mani uztrauc varbūt tikai pāris lieki kilogrami, ar interesi ķēros pie grāmatas lasīšanas.

Grāmatas ievadā tiek pamatota svara zaudēšanas saistība ar atbrīvošanos no dažādiem ikdienas ieradumiem, bet pēcāk tiek doti un izskaidroti konkrēti uzdevumi katrai dienai. Kopumā “NĒ diēta” jāietur 28 dienas, kuru ietvaros jāpilda dažādi uzdevumi ar vienotu mērķi – darīt kaut ko citādāk (ne tā kā ierasts vai pat pretēji). Piemēram, vienu dienu jāizvērtē, vai esi sistemātisks vai spontāns cilvēks, un visu dienu jāuzvedas un jārīkojas pretēji ierastajam un sev raksturīgajam modelim. Citā dienā nedrīkst skatīties TV vai jānomaina iecienītais laikraksts vai radio stacija pret citu.

Manuprāt, šādi uzdevumi ir lielisks treniņš tiem, kas vēlas mainīt un uzlabot savu dzīvi. Ja vari tikt galā ar nelieliem ikdienas uzdevumiem, pārkāpt sev pāri, apzināties, ko patreiz dari, un  rīkoties ar nodomu nevis neapzināti vai aiz ieraduma, tad Tu jau maini savu dzīvi. Tu jau uzlabo savas dzīves kvalitāti. Tu jau esi noteicējs pār savu dzīvi!

Parasti kaut kas liels sastāv no mazākām lietām. Tāpat kā zaru slotu nevar nolauzt jau veselu, bet salikt kopā no atsevišķiem zariņiem. Vēl viena priekšrocība sākt ar mazumiņu ir vieglāka uzvaras izcīnīšana. Ar katru uzvaru Tu trenē un pieradini sevi gūt panākumus. Turpinot strādāt ar sevi, mērķi kļūst lielāki, bet Tu vairs no tiem nenobīsties, jo zini, ka vari uzvarēt un sasniegt savu mērķi. Ir tikai jāsper pirmais solis, un pēc tam katrs nākamais.

Atbildēt

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.