You are currently viewing Ko vēlies Tu?

Ko vēlies Tu?

Šīs nedēļas bloga ieraksta tēma man bija zināma jau pagājušās nedēļas vidū, kad, sekojot saviem ieteikumiem Tvitera sekotājiem, arī pats ķēros klāt pie plānošanas. Lai plānotu, Tev ir precīzi jāzina, ko vēlies sasniegt. Līdz šim es ļoti daudz savā dzīvē paļāvos uz “laimīgiem gadījumiem”, “kosmosu”, “ja reiz būs lemts, tad piepildīsies” un tamlīdzīgām lietām. Tomēr pēkšņi apjautu, ka tā turpināt vairs nevar.

Pirmā lieta, ko sapratu – dzīvi ir jādzīvo apzināti. Tas nozīmē, ka katrai rīcībai (tai skaitā nekā nedarīšanai) ir jābūt apzinātai. Tātad es kaut ko daru (vai nedaru) nevis tāpēc, ka esmu (neesmu) tā pieradis darīt, bet gan tāpēc, ka es tā vēlos darīt (vai nedarīt). Manuprāt, to ir ļoti būtiski apzināties. Tūlīt uzrakstīšu arī, kāpēc.

Katrs cilvēks atbild par savu dzīvi. Par to, kā šī dzīve tiek nodzīvota. Jā, protams, mūsu dzīve pakļaujas zināmiem (kosmosa, Dieva) likumiem, bet tie ir tikai noteikumi, kādi ir jāievēro, lai būtu vieglāk dzīvot. Nē, nevis vieglāk, bet, lai dzīvošana šeit uz Zemes, būtu laimīgāka. Lai varētu savas dzīves laikā iemācīties daudzas lietas. Tomēr atbildība par savu dzīvi jāuzņemas pašam. Neviens cits – ne valdība, ne vecāki, ne priekšniecība, ne Dievs Tavā vietā šo dzīvi nedzīvos! Bet kas notiek, ja paļaujies uz “gan jau būs labi”?

Kosmoss nemīl tukšumu. Lai kas arī tiek atņemts, kaut kas tiek iedots vietā. Un, ja Tu nedomāsi par to, ko vēlies? Lai būtu vienkāršāk to saprast, iedomājies draugu kompāniju, kas devusies ceļojumā. Tie, kas izteiks viedokli, ka vēlas doties kādā noteiktā virzienā, arī izlems, uz kurieni doties, bet pasīvajiem biedriem, kas savu viedokli neizpaudīs, būs vien jābrauc līdzi. Un būs jāpieņem, ka tie galamērķi, kas patīk aktīvākiem biedriem, patīk arī viņiem. Un tā slinkums un neuzņēmība padarīs šo cilvēku par labu instrumentu citiem savu mērķu piepildīšanai.

Es aicinu Tevi padomāt par šo! Uzņemies atbildību pār savu dzīvi! Nepieļauj, ka citi (bieži vien ar TV un citu mediju palīdzību) stāsta Tev, kas Tev patīk un ko Tu vēlies. Esi drosmīgs! Uzdrīksties domāt citādi! Apstājies uz mirkli un padomā, ko tieši Tu vēlies šajā dzīvē sasniegt. Tas ir tikai pirmais solis, jaunā dzīvē, bet visnozīmīgākais.

UZDRĪKSTIES!

This Post Has 3 Comments

  1. Valts Dalbins

    lieliski! :)))))

  2. Valdis

    Fantastiski 🙂

  3. Anta

    Man ļoti patika pirmspēdējā rindkopa! Pilnīgi piekrītu!

Atbildēt

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.